<span class='print-link'></span><p class="rtejustify">
    Třetí prodloužení v novém kalendářním roce = třetí výhra. Českolipští florbalisté remizovali po šedesáti minutách hry ve strhujícím zápase proti Black Angels 9:9, když dotahovali v průběhu utkání až pětigólové manko. V samostatných nájezdech pak všichni domácí hráči uspěli a Lípa si tak do tabulky připsala cenné dva body.</p>
<p class="rtejustify">
    Začátek přitom svěřencům trenéra Davida Derky absolutně nevyšel. Jakoby vše zlé předznamenal už ve třinácté vteřině utkání Tomáš Hanák, který využil laxního přístupu Českolipských k začátku zápasu. Ten pokračoval i vzápětí. Vyloučení Jirsy potrestal v přesilové hře Renčín a o necelou minutu později se střelecky po standardní situaci prosadil také Radek Hanák. Black Angels se tak prakticky po pěti minutách hry ujali vedení 3:0.</p>
    Česká Lípa se tak podobně jako v prvním vzájemném duelu této sezony musela pasovat do pozice, kdy naháněla svého soupeře prakticky po celý zápas. Částečně se to ještě v úvodní dvacetiminutovce povedlo Jaromíru Eklovi a Danielu Nicklasovi, který svým prvním gólem v českolipském dresu přiblížil domácí celek na stav 2:4. Ještě před odchodem do šaten ale navýšili náskok Pražanů svými druhými zásahy Renčín s Tomášem Hanákem a hosté tak vedli po dvaceti minutách už 6:2.</p>
    Od druhé třetiny však byl k vidění zcela jiný zápas. Hněvkovský sice hned zkraje druhé části hry upravil na 7:2, ale jinak začala otěže zápasu přebírat Česká Lípa. Po pěkné souhře se nejprve povedlo ze samostatného úniku snížit Kopičovi, z podobné pozice před brankářem Matiáškem pak skóroval i Krajcigr a přesilovou hru využil hezkou ranou opět Kopič. Během chvíle tak Českolipští zlikvidovali z velkého náskoku soupeře tři góly a zadělali na drama. Přesto ještě před odchodem do kabin proměnil na druhé straně přesilovou hru ranou z dálky Jan Pícha.</p>
    Třetí třetina se už odehrávala dle not domácích hráčů. Ti přimáčkli soupeře před brankáře Matiáška a zasypávali ho smrští střel. Jako první se zblízka prosadil Krajcigr a počtvrté v utkání dotáhl Lípu na rozdíl dvou branek. Na druhé straně sice ještě vyřešil přečíslení pěknou ranou Vojtěch Novotný, ale ani on narůstající tlak České Lípy neodvrátil. Štěrbova přesná rána deset minut před koncem totiž zase posunula skóre na 7:9.</p>
    Nápor České Lípy umocnila přesilová hra, v níž Matiášek dlouho odolával, ale v poslední vteřině ho přesnou tečí přece jen překonal Krajcigr, čímž završil svůj další hattrick. O minutu později pak rozehráli standardní situaci Novák se Štěrbou a druhý jmenovaný i s trochou štěstí procedil míček za záda hostujícího brankáře a vyrovnal na 9:9. Ve zbytku utkání pak ještě měli Českolipští především díky Radku Krajcigrovi několik možností jak zápas rozhodnout, ale žádná se neujala a šlo se do prodloužení.</p>
    V něm právě Krajcigr šel hned po několika vteřinách trestné střílení, ale nezkrotil při něm balonek a Matiášek ho vychytal. Nic nebylo ani z následné přesilovky, kterou rozhodčí nařídili kvůli údajnému nesportovnímu chování trenéra Tomáše Janečka, a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.</p>
    V nich postupně uspěli všichni domácí střelci (Štěrba, Tichý a Jirsa), zatímco na druhé straně Dvořák perfektně vychytal Hněvkovského. Dva body tedy zůstaly v České Lípě a svěřenci Davida Derky si připsali už čtvrté vítězství v pěti zápasech nového kalendářního roku. V neúplné tabulce se tak posunuli na 9. místo, ale jejich soupeři mají ještě spoustu utkání k dobru.</p>
    <strong>FBC 4CLEAN Česká Lípa – Black Angels 10:9 po sn (2:6, 3:2, 4:1 – 0:0)</strong><br />
    Branky a nahrávky: 10. Ekl (Kopič), 14. Nicklas (Jirsa), 26. Kopič (Ekl), 32. Krajcigr (Štěrba), 37. Kopič (Slaný), 46. Krajcigr (Ekl), 50. Štěrba (Novák), 56. Krajcigr (Slaný), 57. Štěrba (Novák), rozh. náj. Jirsa – 1. T. Hanák, 5. Renčín (Pícha), 6. R. Hanák (T. Hanák), 13. Novotný (R. Hanák), 16. Renčín (Ludvík), 20. T. Hanák, 22. Hněvkovský (Renčín), 39. Pícha (Renčín), 48. Novotný (R. Hanák).<br />
    Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:4 + Tomáš Janeček (BLA) os. trest. Využití: 2:2. Střely na branku: 39:21.<br />